Neištikimybė: penki faktoriai

Neištikimybės virusas šiais laikais labai paplitęs, o „užsikrėsti“ juo lengviau negu bet kada, rašo AskMen.com. Įvairūs socialiniai tinklapiai, skirti vien neištikimiems sutuoktiniams, begėdiškai skatina nesantuokinius santykius ir net pataria, kaip nuslėpti romanus nuo antrųjų pusių. Neištikimybės kultui įsisiūbuoti taip pat padėjo vis neutralesnis visuomenės požiūris į skyrybas. Šis socialinis tabu nebetoks baisus, tad neištikimieji vis drąsiau žengia savo klystkeliais.

Nebent esate politikai ar dvasininkai, dabar vienintelės rimtos neištikimybės pasekmės ― moralinės. Tiesa, neištikimiesiems moraliniai principai tikriausiai ir taip nėra prioritetas.

Kad ir kiek paplitęs būtų neištikimybės reiškinys, yra keli mažai žinomi faktai, kurie atskleidžia tikrąjį šiuolaikinės išdavystės veidą. AskMen.com pristato penkis dalykus, kurių nežinojote apie neištikimybę.

1. Moterys dažniausiai išduoda savo partnerius ovuliacijos metu

Moterims neištikimybė nebūtinai yra atsitiktinis įvykis. Ovuliacijos metu jos jaučiasi seksualesnės nei įprastai. Jos labiau gražinasi, labiau flirtuoja. Tai evoliucijos sukurtas mechanizmas užtikrinti, jog ovuliacijos metu moteris susirastų partnerį. Deja, šis mechanizmas nejaučia, kad moteris jau yra įsipareigojusi vienam žmogui, tad ovuliacijos metu ją pradeda traukti ne tik antroji pusė, bet ir kiti vyrai.

2. Vyrai lengviau atpažįsta neištikimą moterį

Pasak statistikos, vyrai geriau atpažįsta neištikimybės požymius. Šis reiškinys gali būti kilęs iš įgimto netvirtumo jausmo kovojant su kitais konkurentais. Juk kol dar nebuvo DNR testų, vyras niekada negalėjo būti visiškai tikras, jog jo žmona nešioja jo biologinį palikuonį, o ne kito vyro. Tad pavydas ir įtarinėjimas buvo vienintelė apsisaugojimo priemonė.

3. Nėra jokio klinikinio neištikimybės apibrėžimo

Mokslininkai ir nemokslininkai, tyrėjai ir medikai niekaip negali sutarti dėl neištikimybės apibrėžimo. Tai sukelia problemų tiek santykių terapijos, tiek mokslinių eksperimentų kontekste. Dažnai neištikimieji šiuo neapibrėžtumu puikiai manipuliuoja ir mėgsta teisintis su garsiąją fraze „Tai buvo tik seksas ir nieko daugiau“. Tačiau dauguma neištikimybės liniją brėžia žymiai arčiau. Pasak AskMen.com 2008 metų „Great Male Survey“ apklausos, vyrai neištikimybės aktu laiko net paprastą bučinį.

4. Dauguma vyrų į romanus veliasi be rimtos priežasties

Daugelis santykių specialistų tvirtina, jog vyro neištikimybė nereiškia, kad jis nepatenkintas esama partneryste. Tuo tarpu moterys yra žymiai sudėtingesnės. Jos dažniausiai išduoda savo vyrus, kai jos jaučiasi nelaimingos. Psichologė Dr. Joyce Hamilton Berry teigė: „Vyrišką neištikimybę lyginu su momentu, kai vyras įžengia į virtuvę ir ant stalo pamato skaniai kvepiantį šokoladinį pyragą. Jis ne alkanas, bet jis vis tiek suvalgys pyragą. Taip pat ir su moterimis. Vyrai inicijuoja romanus net neturėdami tam rimto pagrindo“.

5. Vienas iš septynių jaunavedžių išduoda savo sutuoktinį pirmais santuokos metais

Liūdniausias faktas apie neištikimybę yra tai, kad net šviežiai susituokę žmonės, esantys pačiame aistros apogėjuje, nesugeba išlikti ištikimi. Didžiojoje Britanijoje vykdyta apklausa atskleidė, jog 60 proc. neištikimųjų išdavė savo antrąsias puses po mažiausiai penkių santuokos metų. Tačiau 12 proc. vyrų ir 18 proc. moterų išdavė savo antrąsias puses po vestuvių net nepraėjus metams.