Jeigu jums nesiseka susikurti kupinų meilės ir komforto santykių, labai svarbu išanalizuoti savo anksčiau įgytą patirtį.
Ne tam, kad surastumėte kaltininką, dėl kurio viskas žlugo. O tam, kad gautumėte vertingą pamoką. Ir suprastumėte, ką galima pakeisti savyje dabar, šiuo momentu.
Be praėjusių santykių analizės jūs smarkiai rizikuojate pakartoti tas pačias klaidas, kurias padarėte, rinkdamiesi partnerį ir su juo gyvendami.
Mūsų asmeninė skausminga patirtis gali išmokyti žymiai efektyviau už šimtų svetimų žmonių patirtį, kuria su mumis dalinasi draugės, psichologai, knygos ar įvairiausi treningai. Mūsų patirtis – tai milžiniškas resursas, kurį būtina pasitelkti nuosavam augimui, o ne nuvertinti jį ir pamiršti, išsigandus savo jausmų.
Be įgytos santykių patirties analizės galima pražiopsoti, pavyzdžiui, faktą, kad visos jūsų meilės istorijos labai panašios viena į kitą ir pasibaigia vienodai. Neanalizuodami, jūs ir toliau tikėsite, kad visos meilės nesėkmės – viso labo atsitiktinumas.
Praeiti santykiai gali būti labai skausmingi, galėjo pasibaigti išdavyste. Ir jūs galėjote pasidaryti išvadą, kad visi žmonės aplinkui blogi, jais pasitikėti negalima. Ir tada darbas su įgyta patirtimi gali padėti įžvelgti santykiuose kitą prasmę, pamatyti juose kažką gero, kad pagelbės ateityje, ir tada jums jau niekas netrukdys suartėti su žmonėmis.
Taip pat verta prisiminti ir analizuoti savo praeitus santykius dar ir dėl to, kad neatsitemptumėte praeitų santykių bagažo į naujus santykius. Visų tų neišreikštų emocijų, kurias jaučiate buvusio partnerio adresu, viso to, ką norėjosi jam pasakyti, bet nesigavo.
Yra daug būdų ir technikų padirbėti su visu tuo, nedalyvaujant buvusiems partneriams. Net jeigu jų jau seniai nebėra jūsų gyvenime, su jais susiję jūsų jausmai ir problemos galėjo pasilikti. Ir su tuo būtina padirbėti.
Šaltinis Šeima ir namai